Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI:

MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK- STREFA MAŁEJ KSIĄŻKI W TWOJEJ BIBLIOTECE

Utworzono dnia 17.11.2023

 

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie pn. "Mała książka-wielki człowiek", realizowanym przy wsparciu Instytut Książki #wielkiczlowiekwbibliotece

Więcej o projekcie:http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/

 
czytaj dalej na temat: MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK- STREFA MAŁEJ KSIĄŻKI W TWOJEJ BIBLIOTECE

ROGALE ŚWIĘTOMARCIŃSKIE I NIEPODLEGŁA - KLASA I"B"

Utworzono dnia 16.11.2023

Dnia 13 listopada 2023 roku spotkaliśmy się w bibliotece z klasą I"B" ze Szkoły Podstawowej w Karlinie aby porozmawiać o dniu 11 listopada, kiedy to przypada Święto Niepodległości ale jest też Dniem Świętego Marcina. W trakcie spotkania  uczniowie wysłuchali bajek z teatrzyku KAMISHIBAI : "NIEPODLEGŁA - 11 LISTOPADA" oraz "ROGALE ŚWIĘTOMARCIŃSKIE". Bajki te nawiązują do wydarzeń historycznych związanych z NARODOWYM ŚWIĘTEM NIEPODLEGŁOŚCI, mówią o trzech polskich symbolach narodowych: FLADZE, GODLE i HYMNIE, a także o różnych tradycjach związanych z dniem 11 listopada np. pieczenie rogali świętomarcińskich. Pierwszoklasiści bardzo chętnie brali udział w rozmowie na te bardzo trudne tematy, a ich wiedza była ogromna, znali odpowiedzi na wszystkie pytania. Podczas wizyty dzieci namalowły piękne, kolorowe i smakowicie wyglądające rogale świętomarcińskie i delikatnie przemyciły do tych rysunków symbole narodowe. Na koniec zajęć wszyscy zajęli się konsumpcją przepysznych rogalików, które specjalnie dla nich upiekła Pani Ania B. 

czytaj dalej na temat: ROGALE ŚWIĘTOMARCIŃSKIE I NIEPODLEGŁA - KLASA I"B"

PRZYJAŹŃ - PUCHATKI

Utworzono dnia 16.11.2023

W ramach projektu "MAGICZNA MOC BAJEK" dzieci z przedszkolnych grupy  „PUCHATKI” w dniu  10 listopada 2023 roku odwiedziły bibliotekę aby porozmawiać o PRZYJAŹNI. Podczas zajęć wykorzystaliśmy bajkę pt. , „BAJKA O DWÓCH OŁÓWKACH” oraz "ELEMENTARZ WAŻNYCH SŁÓW - PRZYJAŹŃ", z których to pozycji dzieci dowiedziały się czym jest przyjaźń, co składa się na przyjaźń, czyli życzliwość, szczerość, zaufanie, szacunek i lojalność oraz, że kolorem przyjaźni jest kolor NIEBIESKI. W trakcie zajęć dzieci wykonały piękne rysunki o PRZYJAŹNI, grały w memory oraz opowiadały o swoich przyjaciołach. Na koniec spotkania  „PUCHATKI” otrzymały pamiątkowy dyplom.

czytaj dalej na temat: PRZYJAŹŃ - PUCHATKI

PRZYJAŹŃ - TYGRYSKI

Utworzono dnia 15.11.2023

W ramach projektu "MAGICZNA MOC BAJEK" dzieci z przedszkolnej grupy "TYGRYSKI" dnia 9 listopada 2023 roku odwiedziły bibliotekę aby porozmawiać o PRZYJAŹNI. Podczas zajęć wykorzystaliśmy bajkę pt. "BAJKA O PRZYJAŹNI" oraz "ELEMENTARZ WAŻNYCH SŁÓW - PRZYJAŹŃ", z których to pozycji dzieci dowiedziały się czym jest przyjaźń, co składa się na przyjażń, czyli życzliwość, szczerość, zaufanie, szacunek i lojalność oraz że kolorem przyjaźni jest kolor NIEBIESKI. W trakcie zajęć dzieci wykonały piękne rysunki o PRZYJAŹNI, grały w memory oraz opowiadały o swoich przyjaciołach. Na koniec spotkania "TYGRYSKI " otrzymały pamiątkowy dyplom.

czytaj dalej na temat: PRZYJAŹŃ - TYGRYSKI

JESIEŃ - PRZEDSZKOLAKI Z KARŚCINA

Utworzono dnia 15.11.2023

Dnia 8 listopada 2023 roku w progi biblioteki zawitały dzieci z Małego Przedszkola  oraz klasy "0" przy Szkole Podstawowej w Karścinie. W tym dniu na spotkaniu maluchy wysłuchały bajkę z teatrzyku KAMISHIBAI pt. "JESIENNY BAL W LESIE". W trakcie zajęć dzieci kolorowały postaci występujące w poznanej bajce, grały w bajkowe Memory, bardzo chętnie brały udział w rozmowie na temat leśnych zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik dla malucha i znajdujące się tam książeczki z ich ulubionymi bohaterami. Spotkanie uwieczniliśmy na kilku wspólnych zdjęciach.

czytaj dalej na temat: JESIEŃ - PRZEDSZKOLAKI Z KARŚCINA

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - NOREW KARLINO

Utworzono dnia 15.11.2023

Dnia 7 listopada 2023 roku bibliotekę odwiedzili podopieczni z Niepublicznego Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego (NOREW) w Karlinie aby uczcić DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Wszyscy uczestnicy spotkania przybyli pięknie przebrani za różne bajkowe postaci, było bajkowo, pięknie i kolorowo. Podczas wizyty dzieci wysłuchały bajkę z teatrzyku KAMISHIBAI pt. "NOC W BIBLIOTECE", wykonywały również zadania tematyczne: odgadywały z obrazków bajkowe postaci, łączyły je w pary oraz kolorowały bajkowaych bohaterów. Bardzo podobały się im również kolorowe książeczki znajdujące się w bibliotece. W tym dniu wszyscy bawili się wyśmienicie, był to dzień pełen uśmiechów i dobrej zabawy.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - NOREW KARLINO

NOWOŚCI ZAKUPIONE Z DOTACJI MINISTERIALNEJ

Utworzono dnia 15.11.2023
W roku 2023 kolejny raz Karliński Ośrodek Kultury w Karlinie (Biblioteka) otrzymał dotację z Biblioteki Narodowej w kwocie 5500,00 zł (pięć tysięcy pięćset złotych 00/100), za którą zakupiono 182 książki dla dorosłych i dla dzieci.
Projekt „Dofinansowano ze środków   finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego      w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”
Jego zadaniem są: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości  oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.
czytaj dalej na temat: NOWOŚCI ZAKUPIONE Z DOTACJI MINISTERIALNEJ

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - TYGRYSKI

Utworzono dnia 03.11.2023

Dnia 3 listopada 2023r. z grupą przedszkolną "Tygryski" obchodziliśmy "DZIEŃ POSTACI Z BAJEK". Dzieci przebrane w piękne stroje różnych bajkowych bohaterów wysłuchały bajkę z teatrzyku KAMISHIBAI "NOC W BIBLIOTECE", w której głównymi bohaterami były postaci z bajek znajdujących się na bibliotecznych półkach. W trakcie spotkania przedszkolaki chętnie odpowiadały za zadawane pytania, mówiły o bajkach, które znają i ich bohaterach, wykonały również rysunki swoich bajkowych ulubieńców. Przedszkolaki z wielką przyjemnością  przeglądały książki znajdujące się w "kąciku dla malucha", a na koniec spotkania obiecały swój szybki powrót na inne, ciekawe zajęcia biblioteczne.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - TYGRYSKI

JESIENNE NOWOŚĆI

Utworzono dnia 20.10.2023

 

Na długie, jesienne, deszczowe wieczory przygotowaliśmy dla naszych CZYTELNIKÓW mnóstwo nowych książek o różnej tematyce. 

Zapraszamy do naszej placówki,  z całą pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

czytaj dalej na temat: JESIENNE NOWOŚĆI

MAŁE "MISIE" I SZACUNEK

Utworzono dnia 20.10.2023
Dnia 19 października 2023 roku dzieci z grupy "MISIE" z Przedszkola Miejskiego w Karlinie odwiedziły karlińską Bibliotekę. Wizyta ta odbyła się w ramach realizowanego Międzynarodowego Projektu Czytelniczego pn. "MAGICZNA MOC BAJEK", tematem  był SZACUNEK. W trakcie zajęć wykorzystaliśmy opowiadanie pt. "BRAT I SIOSTRA" o pomaganiu innym i szacunku do ludzi starszych oraz "ELEMENTARZ WAŻNYCH SŁÓW - SZACUNEK".
Dzieci z wielką chęcią brały czynny udział w zajęciach i odpowiadały na zadawane pytania. Takie słowa jak szacunek, sprawiedliwość, duma, wyjątkowość, marzenia, akceptacja, życzliwość, uprzejmość, zasady czy równość nie były im obce.
Spotkanie przebiegło w bardzo fajnej, miłej i wesołej atmosferze, a przedszkolaki obiecały swój szybki powrót na inne zajęcia w Bibliotece.
czytaj dalej na temat: MAŁE "MISIE" I SZACUNEK

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 49

W poprzednim tygodniu: 67

W tym miesiącu: 18

W poprzednim miesiącu: 316

Wszystkich: 24327