Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI:

SPOTKANIE AUTORSKIE Z BOGUSŁAWEM JANICZAKIEM

Utworzono dnia 13.10.2023
Dnia 12 października 2023roku w karlińskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Bogusławem Janiczakiem.  Pisarz jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Pływał na statkach dalekomorskiej floty rybackiej oraz statkach bandery obcej, jest kapitanem żeglugi wielkiej. Od kilkunastu lat jest kapitanem portu w Darłowie. Oczywiście znalazło to odbicie w jego poetyckiej i prozatorskiej twórczości, ponieważ część jest marynistyczna.
Podczas spotkania Pan Bogusław opowiadał o swoim życiu na lądzie i na morzu, o książkach, które już powstały, powstają i tych, które są w zalążku, jego ulubionym gatunkiem jest powieść grozy. Do tej pory Pan Bogusław wydał czternaście książek, spod jego pióra wyszły m.in. "Głosy wiatru" t. 1,2,3, "Człowiek z wydm", "Na tropach Garbusa", "Cień zabójcy", "Nad rzeką zbrodni". Za swoją twórczość był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.
czytaj dalej na temat: SPOTKANIE AUTORSKIE Z BOGUSŁAWEM JANICZAKIEM

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Utworzono dnia 02.10.2023
29 września świętujemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i z tej okazji w naszej Bibliotece gościliśmy uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Karlinie oraz ich wychowawców. Razem z pierwszakami przeczytaliśmy bajkę pt. "PIĘKNA I BESTIA". Pomimo tego, że uczniowie dopiero zaczynają przygodę z czytaniem wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem celująco. Jak wszyscy zapewne wiedzą głośne czytanie wcale nie jest łatwe, trzeba pokonać tremę i lęk przed publicznym wystąpieniem. Głośne czytanie ma wiele pożytecznych aspektów, a mianowicie: poprawia samopoczucie, rozwija wyobraźnię, wspomaga koncentrację, bogaci wiedzę, dotlenia, zwalcza ból, chroni mózg, zwiększa zasób słów, pobudza układ odpornościowy (gdy tekst jest śmieszny), pomaga uspokoić rytm serca.
Dzień Głośnego Czytania obchodzimy od 2002 roku, jego patronką jest Janina Porazińska, autorka wielu książek dla dzieci.
Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, a wszystkim wiadomo, że książki to najlepsze źródło wiedzy dla najmłodszych.
czytaj dalej na temat: OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ ZAKRZEWSKĄ

Utworzono dnia 02.10.2023
Dnia 27 września 2023r. w karlińskiej Bibliotece mieliśmy przyjemność gościć autorkę wielu wspaniałych książek - Agnieszkę Zakrzewską. Pani Agnieszka to niedoszła prawniczka, z zamiłowania polonistka, z wyboru rekruterka, wielbicielka ludzi i kolekcjonerka chwil. Często chodzi bez czapki, zawsze bez parasola, nieraz bez butów, ale nigdy bez notatnika w swej przepastnej torbie. Jej życiowe motto brzmi: "Im dłużej czekasz na przyszłość, tym będzie krótsza", zatem nie czeka - działa i spełnia swoje marzenia pisząc piękne powieści obyczajowo-historyczne, których do tej pory wydała czternaście.
Autorka pochodzi z Drawska Pomorskiego, a swoje życie od roku 2002 wiedzie na emigracji w Królestwie Niderlandów.
W trakcie spotkania mogliśmy się przyjrzeć bliżej twórczości autorki i dowiedzieć się wielu ciekawych historii, dzięki którym powstawały pomysły na nowe książki.
Pani Agnieszka okazała się być bardzo  sympatyczną i otwartą osobą a spotkanie przebiegło w miłej, wesołej i rodzinnej atmosferze,  przyczynili się do tego zarówno przybyli goście, jak i partner Pani Agnieszki-Wolf i jej mama-Pani Krystyna, która przez 35 lat pracowała jako bibliotekarka.
czytaj dalej na temat: SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ ZAKRZEWSKĄ

DYPLOMY- "MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK"

Utworzono dnia 22.09.2023

Kolejni mali Czytelnicy, którzy otrzymali dyplomy  ramach ogólnopolskiej Kampanii "Mała książka-wielki człowiek":

  • ANTONI SIENKIEWICZ;
  • ALAN JAROSZ;
  • MARCELINA SAŁAMACHA;
  • MICHALINA WIŚNIEWSKA.

​Serdecznie gratulujemy naszym małym Czytelnikom wytrwałości i zapału w dążeniu do celu.

Więcej o projekcie: http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/

czytaj dalej na temat: DYPLOMY- "MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK"

DZIEŃ KROPKI - KLASA"IC"

Utworzono dnia 20.09.2023
W dniu18 września 2023roku z uczniami z klasy I"C" ze Szkoły Podstawowej w Karlinie oraz ich wychowawcami Panią Dorotą i Panią Dominiką obchodziliśmy biblioteczny, szalony, kolorowy i niepowtarzalny "DZIEŃ KROPKI". Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o tym skąd wzięła się ta tradycja oraz od kiedy świętujemy oficjalnie "Dzień Kropki". W czasie świętowania wykorzystaliśmy teatrzyk KAMISHIBAI i bajkę pn. "DZIEŃ KROPKI". Po wysłuchaniu bajki dzieci puściły wodze fantazji i z pięknych , kolorowych kropek stworzyły bajkowe rysunki zwierzątek.
Dzień kropki jest to święto kreatywności, dzień w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów oraz pasji. Nasi pierwszoklasiści zdali egzamin celująco, wykazali się ogromną kreatywnością, ich prace były bardzo pomysłowe i nietuzinkowe.
czytaj dalej na temat: DZIEŃ KROPKI - KLASA"IC"

DZIEŃ KROPKI - KLASA "IA"

Utworzono dnia 20.09.2023
Dnia 15 września 2023roku z uczniami z klasy I"A" ze Szkoły Podstawowej w Karlinie oraz ich wychowawcą Panią Natalią obchodziliśmy biblioteczny, szalony, kolorowy i niepowtarzalny "DZIEŃ KROPKI". Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o tym skąd wzięła się ta tradycja oraz od kiedy świętujemy oficjalnie "Dzień Kropki". W czasie świętowania wykorzystaliśmy teatrzyk KAMISHIBAI i bajkę pn. "DZIEŃ KROPKI". Po wysłuchaniu bajki dzieci puściły wodze fantazji i z pięknych , kolorowych kropek stworzyły bajkowe rysunki zwierzątek.
Dzień kropki jest to święto kreatywności, dzień w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów oraz pasji. Nasi pierwszoklasiści zdali egzamin celująco, wykazali się ogromną kreatywnością, ich prace były bardzo pomysłowe i nietuzinkowe.
czytaj dalej na temat: DZIEŃ KROPKI - KLASA "IA"

DZIEŃ KROPKI - KLASA I"B"

Utworzono dnia 19.09.2023
W dniu 14 września 2023roku z uczniami z klasy I"B"ze Szkoły Podstawowej w Karlinie oraz ich wychowawcą, Panią Dominiką obchodziliśmy biblioteczny, szalony, kolorowy i niepowtarzalny "DZIEŃ KROPKI". Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o tym skąd wzięła się ta tradycja oraz od kiedy świętujemy oficjalnie "Dzień Kropki". W czasie świętowania wykorzystaliśmy teatrzyk KAMISHIBAI i bajkę pn. "DZIEŃ KROPKI". Po wysłuchaniu bajki dzieci puściły wodze fantazji i z pięknych , kolorowych kropek stworzyły bajkowe rysunki zwierzątek.
Dzień kropki jest to święto kreatywności, dzień w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów oraz pasji. Nasi pierwszoklasiści zdali egzamin celująco, wykazali się ogromną kreatywnością, ich prace były bardzo pomysłowe i nietuzinkowe.
czytaj dalej na temat: DZIEŃ KROPKI - KLASA I"B"

NARODOWE CZYTANIE - "NAD NIEMNEM"

Utworzono dnia 19.09.2023
Dnia 9 września 2023 roku w bibliotece odbyło się NARODOWE CZYTANIE, bohaterką 12 edycji była powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem" - dzieło kanoniczne, uchodzące za klasykę polskiej literatury i narodową epopeję.
W karlińskiej bibliotece oczywiście nie zabrakło wiernych Czytelników, którzy razem z pracownikami Biblioteki oraz Karlińskiego Ośrodka Kultury w malowniczej, sielskiej, zaściankowej scenerii przy suto zastawionym stole odczytali fragmenty książki "Nad Niemnem" - Legenda o Janie i Cecylii.
Inicjatywa Narodowego Czytania ma na celu promowanie czytelnictwa jako podstawowej formy kontaktu z kulturą, propagowanie dzieł literatury polskiej, a także wzmacnianie kulturowej i narodowej tożsamości Polaków.
czytaj dalej na temat: NARODOWE CZYTANIE - "NAD NIEMNEM"

NOWOŚCI, NOWOŚCI

Utworzono dnia 28.08.2023

 

Choć wakacje wielkimi krokami zbliżają się do końca to czytać można zawsze i wszędzie, więc zapraszamy do Biblioteki po nowe, pachnące, kolorowe, ciekawe książki.

czytaj dalej na temat: NOWOŚCI, NOWOŚCI

NOWE KSIĄŻKI

Utworzono dnia 27.06.2023

Walizki na urlop już spakowane? Nie zapomnieliście o książkach? Zapraszamy do biblioteki, na półkach czeka  mnóstwo nowości, każdy znajdzie coś dla siebie.

czytaj dalej na temat: NOWE KSIĄŻKI

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 49

W poprzednim tygodniu: 67

W tym miesiącu: 18

W poprzednim miesiącu: 316

Wszystkich: 24327