Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI:

PASOWANIE NA CZYTELNIKA - KLASA IA

Utworzono dnia 12.05.2022
 
Dnia 12 maja kolejna grupa pierwszoklasistów - klasa IA ze Szkoły Podstawowej w Karlinie, której wychowawcą jest Pani Danusia Bulik otrzymała Tytuł Czytelnika naszej Biblioteki. Uczniowie po złożeniu uroczystego ślubowania otrzymali karty biblioteczne, zakładki do książek oraz pamiątkowe Dyplomy. Pierwszakom bardzo podobały się książki dla dzieci, które są w naszej placówce, każdy znalazł jakąś pozycję, która go zainteresowała.
 
czytaj dalej na temat: PASOWANIE NA CZYTELNIKA - KLASA IA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA - KLASA IC

Utworzono dnia 12.05.2022

Dnia 11 maja w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK w naszej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na CZYTELNIKA uczniów z klasy IC ze Szkoły Podstawowej w Karlinie, których wychowawcą jest Pani Mariola Wardak. Uczniowie po zapoznaniu się z zasadami korzystania z biblioteki, odgadnięciu kilku zagadek i wysłuchaniu wierszy o książkach złożyli uroczyste ślubowanie i podpisali przyrzeczenie, że będą szanować książki. Jako nowi Czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz upragnione KARTY BIBLIOTECZNE. Wszyscy solennie obiecali, że będą często korzystać z zasobów książkowych naszej biblioteki.

MARCIN KOSTRZYŃSKI "MARCIN Z LASU"

Utworzono dnia 11.05.2022

Dnia 10 maja w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK  uczniowie klas VII ze Szkoły Podstawowej w Karlinie wzięli udział w interesującym spotkaniu z Panem Marcinem Kostrzyńskim, czyli "MARCINEM Z LASU"

Marcin Kostrzyński to obserwator przyrody i autor wielu filmów. Z wykształcenia jest dziennikarzem, leśnikiem, operatorem kamery. To autor kanału na You Tube "Marcin z Lasu" oraz wideobloga  na Facebooku. Od 1994 roku pracował jako operator kamery oraz prowadzący programy o tematyce przyrodniczej dla nadawców telewizyjnych. Jest współautorem wielu filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży jak chociażby: Teleranek, Wkoło Natury, Król Zwierąt, Magazyn Przyrodniczy oraz dla widzów dorosłych: Animals, Arka Noego, Dzika Polska, Przyroda i ludzie. Napisał też kilka książek - "Plotki o zwierzętach", "Przyrodyjki", "Gawędy o wilkach i innych zwierzętach" oraz "Puszcza".

Zaproszony gość bardzo wiele mówił o swojej pracy, która jest przede wszystkim jego pasją. Spotkanie było bardzo ciekawe i inspirujące.

czytaj dalej na temat: MARCIN KOSTRZYŃSKI "MARCIN Z LASU"

DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

Utworzono dnia 11.05.2022

Dnia 9 maja karlińska Biblioteka wraz z uczniami z klasy VII A oraz ich wychowawcą Panią Martą Tomczyk świętowała DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli prezentację o Unii Europejskiej, z której dowiedzieli się dużo ciekawych informacji, np. kiedy powstała unia, co to jest Syriusz, jak wygląda flaga unii, co oznaczają gwiazdki na fladze, co jest hymnem unii i wiele innych rzeczy. W kolejnej części spotkania młodzież malowała flagi państw unijnych, robiła wykreślanki państw, malowała polskiego Syriusza, wzięła również udział w quizie o Unii Europejskiej. Zwieńczeniem spotkania było odśpiewanie "Ody do Radości", czyli hymnu Unii Europejskiej. Okazuje się, że poprzez fajną zabawę można nauczyć się wielu ważnych i pożytecznych rzeczy, które przydadzą się w przyszłości.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2022

Utworzono dnia 12.05.2022

 

HASŁO TYGODNIA BIBLIOTEK W ROKU 2022 TO

BIBLIOTEKA - ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU

czytaj dalej na temat: TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2022

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI - TYGRYSKI

Utworzono dnia 29.04.2022

Aby uczcić MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI , który przypada na dzień 23 kwietnia w dniu 25  kwietnia Bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolna "TYGRYSKI". Dzieci wysłuchały informacji o bibliotece a następnie zapoznały się z  bajką Anity Głowińskiej "Kicia Kocia w bibliotece" i wykonały rysunki przedstawiające książki i bibliotekę. Dużo radości sprawiło naszym przedszkolakom wybieranie sobie bajek w "kąciku malucha".

czytaj dalej na temat: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI - TYGRYSKI

DZIEŃ ZIEMI - KRÓLICZKI

Utworzono dnia 29.04.2022

Dnia 22 kwietnia 2022r. razem z przedszkolakami z grupy "KRÓLICZKI" z Przedszkola Miejskiego  w Karlinie obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI. Dzieci wysłuchały i obejrzały bajkę KAMISHIBAI " NA TROPIE ŚMIECIOWEGO POTWORA" do której wykonały prace plastyczne. Następnie wywiązała się dyskusja o tym jak należy dbać o naszą planetę. Kolejnym zadaniem przedszkolaków była segregacja śmieci - ten egzamin wszyscy zdali celująco. Dzieci obejrzały również wystawkę rzeczy zrobionych ze śmieci.

Od najmłodszych lat należy uświadamiać dzieciom jak ważna jest edukacja ekologiczna. Kiedy dziecko pokocha przyrodę nigdy nie zrobi jej krzywdy i nie pozwoli na to innym. Troszczmy się o losy naszej Ziemi, aby zawsze była piękna i czysta.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ ZIEMI - KRÓLICZKI

PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE - ELIMINACE DO 53 TURNIEJU

Utworzono dnia 29.04.2022

Dnia 21 kwietnia 2022r.  w Bibliotece odbyły się eliminacje miejsko- gminne do 53 Turnieju Recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne". Po wysłuchaniu recytacji utworów zaprezentowanych przez uczestników komisja dokonała oceny według kryteriów regulaminowych.

Decyzją komisji do eliminacji powiatowych zakwalifikowani zostali następujący uczestnicy poszczególnych kategorii:

"PTASZĘTA": - Wiśniewska Jagoda

"PTASZKI":    - Marczuk Marta

                        - Siwko Lena

"PTAKI":         - Ćmoch Magdalena

                        - Jeżyna Łukasz

                        - Nowicki Mateusz

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Turnieju a laureatom życzymy powodzenia na dalszych etapach.

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE JEŻYNA ŁUKASZ I NOWICKI MATEUSZ AWANSOWALI DO KOLEJNEGO ETAPU I BĘDĄ REPREZENTOWAĆ NASZ POWIAT W KOSZALINIE.

                      

czytaj dalej na temat: PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE - ELIMINACE DO 53 TURNIEJU

ŻONKILE

Utworzono dnia 29.04.2022

 

Dnia 19 kwietnia 2022r. Karlińska Biblioteka wraz z Karlińskim Ośrodkiem Kultury, Muzeum Ziemi Karlińskiej oraz uczniami z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Krlinie braliśmy udział w akcji społeczno - edukacyjnej "ŻONKILE", upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

więcej informacji:

https://polin.pl/pl/zonkile

czytaj dalej na temat: ŻONKILE

KANGURKI I "KICIA KOCIA W BIBLIOTECE"

Utworzono dnia 29.04.2022

 

Dnia 1 kwietnia 2022r. bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z grupy KANGURKI z Przedszkola Miejskiego w Karlinie. Po zapoznaniu się z Biblioteką dzieci wysłuchały bajki Anity Głowińskiej "Kicia Kocia w bibliotece" a następnie wykonały do niej ilustracje. Wiele radości sprawiło im samodzielne wybieranie i oglądanie bajek w " kąciku malucha."

czytaj dalej na temat: KANGURKI I "KICIA KOCIA W BIBLIOTECE"

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Czerwiec 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 83

W tym miesiącu: 316

W poprzednim miesiącu: 386

Wszystkich: 19677