Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI:

DYPLOMY- "MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK"

Utworzono dnia 27.06.2023

Następni Mali-wielcy Czytelnicy z DYPLOMAMI z projektu "Mała książka-wielki człowiek".

  • Piotruś Kundzienko,
  • Pawełek Kundzienko,
  • Marcelinka Nowak.

Serdecznie gratulujemy wytrwałości w zbieraniu naklejek.

Więcej o projekcie: http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/

czytaj dalej na temat: DYPLOMY- "MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK"

WAKACJE - KARWIN

Utworzono dnia 07.06.2023

Dnia 7 czerwca 2023 roku nasz Bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy "0" oraz klasy I ze Szkoły Podstawowej w Karwinie. Tematem przewodnim spotkania były WAKACJE. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały opowiadania "ZUZIA NA PLAŻY" i wykonały ilustracje związane z wakacjami ich marzeń. Aby dzieci miały świadomość gożących im niebezpieczeństw w czasie wakacji przypomnieliśmy im również numery alarmowe. Dużym powodzeniem cieszyły się książeczki z ulubionymi bohaterami bajek znajdujące się w "kąciku dla malucha". Uczniowie naładowani pozytywną , wakacyjną energią obiecali wrócić do nas po wakacjach.

czytaj dalej na temat: WAKACJE - KARWIN

MAŁE PRZEDSZKOLE - KARŚCINO

Utworzono dnia 06.06.2023

Dnia 5 czerwca 2023 roku swoją pierwszą wizytę w Bibliotece zaliczyły dzieci z MAŁEGO PRZEDSZKOLA przy Szkole Podstawowej w Karścinie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się kilku podstawowych zasad korzystania z biblioteki oraz co trzeba zrobić aby zostać czytelnikiem. W czasie zajęć wykorzystaliśmy teatrzyk KAMISHIBAI i bajkę pt. "KOPCIUSZEK", a maluchy wykonały piękne, kolorowe ilustracje do wysłuchanej bajki. Dzieciom bardzo bodobała się biblioteka, ale najbardziej przypadł im do gustu "kącik dla malucha", w którym znajduje się dużo zabawek i książeczek dla maluszków. Cała grupa zapowiedziała swój rychły powrót do naszej placówki. Może rośnie nam kolejne pokolenie Czytelników.

czytaj dalej na temat: MAŁE PRZEDSZKOLE - KARŚCINO

WIOSNA - NOREW

Utworzono dnia 23.05.2023

Dnia 22 maja 2023 roku w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM na terenie Biblioteki odbyło się czytanie na trawie dla podopiecznych Niepublicznego Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego (NOREW) oraz PROJEKT 25+, Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Karlinie. W trakcie spotkania wykorzystaliśmy bajki pt. ZMARTWIENIE ANATOLA  oraz WIOSNA TOLI. W trakcie zajęć towarzyszyła nam piękna wiosenno - letnia pogoda.

czytaj dalej na temat: WIOSNA - NOREW

PILOT I JA - KLASA IA

Utworzono dnia 23.05.2023

 

Dnia 22 maja 2023 roku na lekcji bibliotecznej uczniowie z klasy IA ze Szkoły Podstawowej w Karlinie zapoznali się z książką Adama Bahdaja "PILOT I JA". Po wysłuchaniu książki dzieci stwierdziły, że warto mieć marzenia, a czytając książki można przeżyć wiele fantastycznych przygód razem z ich bohaterami.

czytaj dalej na temat: PILOT I JA - KLASA IA

BAJKOWA WYPRWA - KANGURKI - CALINECZKA

Utworzono dnia 18.05.2023

Dnia 16 maja 2023 roku w BAJKOWĄ WYPRAWĘ z maleńką CALINECZKĄ - bohaterką bajki J.CH. Andersena wyruszyły dzieci z grupy KANGURKI z Przedszkola Miejskiego w Karlinie. Po wysłuchaniu bajki dzieci miały za zadanie wykonać ilustracje o przygodach Calineczki. Przedszkolaki wykazały się ogromną kreatywnością, ich prace były piękne, kolorowe i bajkowe. Aby trochę odpocząć od emocjonujących zadań dzieci z wielką ochotą oglądały książki z ulubionymi bohaterami bajek. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem za współpracę, ponieważ Kangurki idą już do szkoły i zrobieniem pamiątkowego zdjęcia.

czytaj dalej na temat: BAJKOWA WYPRWA - KANGURKI - CALINECZKA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA - KLASA IC

Utworzono dnia 18.05.2023

Dnia 15 maja 2023 roku szacowne grono CZYTELNIKÓW naszej Biblioteki zasilili uczniowie klasY IC ze Szkoły Podstawowej w Karlinie. Pierwszoklasiści po wysłuchaniu informacji o Bibliotece, odgadnięciu kilku zagadek związanych z biblioteką oraz bohaterami bajek przystąpili do złożenia uroczystego przyrzeczenia, następnie wszyscy złożyli swoje podpisy pod tekstem przysięgi i magicznym piórem zostali pasowani na CZYTELNIKÓW naszej Biblioteki. Nowi Czytelnicy otrzymali upragnione karty biblioteczne, zakładki do książek oraz pamiątkowe Dyplomy. Wszyscy solennie obiecali, że będą przestrzegać regulaminu Biblioteki i dbać o wypożyczone książki. Uroczystości zostały zakończone zrobieniem wspólnych zdjęć.

czytaj dalej na temat: PASOWANIE NA CZYTELNIKA - KLASA IC

SPOTKANIE Z PSYCHODIETETYKIEM JUSTYNĄ SKLEŚ-BŁASZCZYK

Utworzono dnia 18.05.2023
Dnia 12 maja 2023 roku w Bibliotece odbyło się spotkanie klasy IIIA ze Szkoły Podstawowej w Karlinie z psychodietetykiem Panią Justyną Skleś-Błaszczyk. Temat spotkania: ZDROWE NAWYKI ŻYWIENIOWE.
 Wiemy, że wszyscy chcą żyć długo, szczęśliwie i zdrowo - jednak w pogoni za szybkimi efektami często idziemy na skróty i kończymy cierpiąc na różne dolegliwości. Wcale nie musi tak być, pomimo wielu stresujących sytuacji i obowiązków można wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe, które pomogą nam żyć zdecydowanie lepiej i zdrowiej. Takie nawyki najlepiej wykształcić już u dzieci, a w przyszłości będą one procentować. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak budować zdrowe nawyki, co trzeba jeść, pamiętać o piciu wody, ograniczyć słodycze i śmieciowe jedzenie, jeść śniadania, nie podjadać, jeść dużo warzyw, mieć więcej ruchu, ważną rzeczą jest również sen i odpoczynek. Nowe nawyki warto wprowadzać powoli i pojedynczo. Zdrowy styl życia jest dla każdego, a właściwe nawyki żywieniowe pozwolą się cieszyć zdrowiem i energią przez długie lata. Mam nadzieję, że nasi młodzi uczestnicy spotkania wyciągną wnioski i  zaczną stosować nowe nawyki żywieniowe aby i teraz i w przyszłości nie borykać się z różnymi dolegliwościami spowodowanymi nieprawidłowym odżywianiem.
 
czytaj dalej na temat: SPOTKANIE Z PSYCHODIETETYKIEM JUSTYNĄ SKLEŚ-BŁASZCZYK

PASOWANIE NA CZYTELNIKA - KLASA IA

Utworzono dnia 18.05.2023

Dnia 11 maja 2023 roku szacowne grono CZYTELNIKÓW naszej Biblioteki zasilili uczniowie klasY IA ze Szkoły Podstawowej w Karlinie. Pierwszoklasiści po wysłuchaniu informacji o Bibliotece, odgadnięciu kilku zagadek związanych z biblioteką oraz bohaterami bajek przystąpili do złożenia uroczystego przyrzeczenia, następnie wszyscy złożyli swoje podpisy pod tekstem przysięgi i magicznym piórem zostali pasowani na CZYTELNIKÓW naszej Biblioteki. Nowi Czytelnicy otrzymali upragnione karty biblioteczne, zakładki do książek oraz pamiątkowe Dyplomy. Wszyscy solennie obiecali, że będą przestrzegać regulaminu Biblioteki i dbać o wypożyczone książki. Uroczystości zostały zakończone zrobieniem wspólnych zdjęć.

czytaj dalej na temat: PASOWANIE NA CZYTELNIKA - KLASA IA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA - KLASA IB

Utworzono dnia 18.05.2023

Dnia 10 maja 2023 roku szacowne grono CZYTELNIKÓW naszej Biblioteki zasilili uczniowie klasY IB ze Szkoły Podstawowej w Karlinie. Pierwszoklasiści po wysłuchaniu informacji o Bibliotece, odgadnięciu kilku zagadek związanych z biblioteką oraz bohaterami bajek przystąpili do złożenia uroczystego przyrzeczenia, następnie wszyscy złożyli swoje podpisy pod tekstem przysięgi i magicznym piórem zostali pasowani na CZYTELNIKÓW naszej Biblioteki. Nowi Czytelnicy otrzymali upragnione karty biblioteczne, zakładki do książek oraz pamiątkowe Dyplomy. Wszyscy solennie obiecali, że będą przestrzegać regulaminu Biblioteki i dbać o wypożyczone książki. Uroczystości zostały zakończone zrobieniem wspólnych zdjęć.

czytaj dalej na temat: PASOWANIE NA CZYTELNIKA - KLASA IB

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 49

W poprzednim tygodniu: 67

W tym miesiącu: 18

W poprzednim miesiącu: 316

Wszystkich: 24327