Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI:

HISTORIA KSIĄŻKI "OD RĘKOPISÓW DO AUDIOBOOKÓW" - KLASA IIIB

Utworzono dnia 28.04.2022

 

Dnia 25 marca 2022rk. lasa  IIIB  ze Szkoły Podstawowej w Karlinie była ostatnią klasą, która brała udzial w maratonie  lekcji z Historii Książki. Po obejrzeniu prezentacji uczniowie z tej klasy byli bardzo zainteresowani materiałami z jakich powstawały książki oraz służącymi do ich powstawania narzędziami i maszynami. Każdy uczeń wyraził swoją opinię o książkach i powiedział jaki rodzaj książki jest mu najbliższy.

czytaj dalej na temat: HISTORIA KSIĄŻKI "OD RĘKOPISÓW DO AUDIOBOOKÓW" - KLASA IIIB

HISTORIA KSIĄŻKI "OD RĘKOPISÓW DO AUDIOBOOKÓW" - KLASA IIIA

Utworzono dnia 28.04.2022

 

Dnia 23 marca 2022r. kolejna klasa ze Szkoły Podstawowej w Karlinie czyli klasa IIIA obejrzała prezentację z historii książki pt. "OD RĘKOPISÓW DO AUDIOBOOKÓW". Uczniowie szczególnie zainteresowali się rysunkami w jaskiniach oraz oprawami książek. Oczywiście podczas spotkania wszyscy dyskutowali na temat wad i zalet książek w wersji papierowej i elektronicznej.

czytaj dalej na temat: HISTORIA KSIĄŻKI "OD RĘKOPISÓW DO AUDIOBOOKÓW" - KLASA IIIA

HISTORIA KSIĄŻKI "OD RĘKOPISÓW DO AUDIOBOOKÓW" - KLASA IIIC

Utworzono dnia 28.04.2022

Dnia 22 marca 2022r. odbyła się lekcja biblioteczna z historii książki  "OD RĘKOPISÓW DO AUDIOBOOKÓW", odbiorcami byli uczniowie klasy IIIC ze Szkoły Podstawowej w Karlinie. Uczniowie obejrzeli prezentację, z której poznali dzieje książki na przestrzeni wieków, począwszy od glinianej tabliczki po książkę w dobie rewolucji naukowo- technicznej w XXIw. Dzieci poznały różne formy książki, dowiedziały się co to są np. inkunabuły, starodruki, rękopisy, codexy czy audiobooki i e-booki. Podczas spotkania wywiązała się dyskusja na temat wartości książki tradycyjnej oraz wad i zalet książki nowoczesnej.

czytaj dalej na temat: HISTORIA KSIĄŻKI "OD RĘKOPISÓW DO AUDIOBOOKÓW" - KLASA IIIC

RODZAJE KATALOGÓW BIBLIOTECZNYCJ - KLASA IVC

Utworzono dnia 28.04.2022

 

Dnia 18 marca 2022r. z katalogami biblitecznymi zapoznała się klasa IVc ze Szkoły Podstawowej w Karlinie. Po obejrzeniu prezentacji i wysłuchaniu informacji na w/w temat uczniowie przystąpili do części praktycznej aby sprawdzić i utrwalić nabytą wiedzę. Wyszukiwanie kart katalogowych książek w katalogach, a następnie szukanie tych samych książek na półkach okazało się świetną nauką i zabawą. Wszyscy swoje zadania wykonali celująco.

czytaj dalej na temat: RODZAJE KATALOGÓW BIBLIOTECZNYCJ - KLASA IVC

RODZAJE KATALOGÓW BIBLIOTECZNYCH - KLASA IVA

Utworzono dnia 17.03.2022

Dnia 11 marca 2022r. rodzaje katalogów bibliotecznych poznała klasa IV A ze Szkoły Podstawowej w Karlinie. Po wysłuchaniu informacji na temat katalogów i obejrzeniu prezentacji nadszedł czas na część praktyczną i wykorzystanie nabytej wiedzy.

Tajemnicze szufladki katalogowe przestały być tajemnicze i odkryły przed czwartakami swoją zawartość. Szukanie kart katalogowych książek a następnie samych książek na półkach wg wskazówek okazało się dla uczniów bajecznie proste, każda odnaleziona książka na regale sprawiała im wielką radość, a lekcja biblioteczna okazała się interesująca i ciekawa.

czytaj dalej na temat: RODZAJE KATALOGÓW BIBLIOTECZNYCH - KLASA IVA

RODZAJE KATALOGÓW BIBLIOTECZNYCH - KLASA IVB

Utworzono dnia 28.02.2022

Dnia 25 lutego w bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna pn. "Rodzaje katalogów bibliotecznych". W lekcji tej uczestniczyli uczniowie z klasy IV B ze Szkoły Podstawowej w Karlinie wraz z Panią Lidią Kochanowską. Uczniowie po obejrzeniu prezentacji i wysłuchaniu informacji o katalogach przystąpili do części praktycznej, czyli szukania kart katalogowych z autorami lub tytułami książek w tajemniczych szufladkach. Kolejnym zadaniem było szukanie tych książek na półkach. Oczywiście wszyscy uczniowie opanowali wiadomości do perfekcji i wykonali swoje zadania na szóstki.

czytaj dalej na temat: RODZAJE KATALOGÓW BIBLIOTECZNYCH - KLASA IVB

DZIEŃ DINOZAURA - KRÓLICZKI

Utworzono dnia 25.02.2022

Dnia 23 lutego Bibliotekę opanowały DINOZAURY, a to za sprawą tego, że w ten dzień obchodziliśmy DZIEŃ DINOZAURA, który przypada 26 lutego. Były obrazki, rysunki, puzzle, szkielety, różnej wielkości figurki dinozaurów, a pomiędzy nimi małe KRÓLICZKI z Przedszkola Miejskiego.

Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się dużo ciekawych wiadomośći o dinozaurach: jak się nazywały, kiedy żyły co jadły, jak się rozmnażały, jakie wydawały dźwięki oraz kto to jest paleontolog. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt. "NAJMNIEJSZY DINOZAUR", następnie pokolorowały obrazki różnych dinozaurów, układały puzzle z dinozaurami, przeglądały książki o dinozaurach oraz bawiły się figurkami dinozaurów.

W przygotowaniu i prowadzeniu zajęć o DINOZAURACH pomagał nam KRÓLICZEK - KACPEREK, który swoimi wiadomościami na temat prehistorycznych jaszczurów wszystkim bardzo zaimponował.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ DINOZAURA - KRÓLICZKI

KLASA III B - SŁOWNIKI

Utworzono dnia 16.02.2022

 

Dnia 16 lutego klasa III B ze Szkoły Podstawowej w Karlinie wraz z wychowawcą Panią Renatą Lempa uczestniczyła w lekcji języka polskiego w bibliotece. Temat przewodni lekcji - SŁOWNIKI, czyli co trzeba wiedzieć i znać aby korzystać ze słowników takich jak: słownik ortograficzny, języka polskiego, synonimów i wyrazów obcych. I co się okazuje, że najważniejsza jest znajimość ALFABETU.

czytaj dalej na temat: KLASA III B - SŁOWNIKI

DARY OD CZYTELNIKÓW

Utworzono dnia 15.02.2022

 

Miło nam poinformować, że księgozbiór naszej biblioteki powiększył się o piękne, wartościowe książki podarowane nam przez CZYTELNIKÓW.  Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom. 

czytaj dalej na temat: DARY OD CZYTELNIKÓW

DYPLOMY

Utworzono dnia 10.02.2022

 

Oto kolejni uczestnicy projektu MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy:

  • MICHALINKA S.
  • BARTOSZ K.

​Serdecznie gratulujemy wytrwałości i zapraszamy do naszej placówki.

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Czerwiec 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 83

W tym miesiącu: 316

W poprzednim miesiącu: 386

Wszystkich: 19677