Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI:

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Utworzono dnia 02.11.2020

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Karlinie bierze udział
w Kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek". Zapraszamy wszystkich przedszkolaków rocznik 2014-2017 do biblioteki. Każdy przedszkolak, który zapisze się do biblioteki otrzyma pakiet powitalny oraz Kartę Małego Czytelnika i gdy zbierze 10 naklejek za wizyty w bibliotece otrzyma imienny dyplom, odznakę Superczytelnika i kostkę do gry.
Kampania jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
czytaj dalej na temat: MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Kinder Podziel się książką

Utworzono dnia 02.11.2020

Miejska i  Gminna Biblioteka Publiczna w Karlinie bierze udział w akcji Kinder Podziel się książką. Kinder razem z wydawnictwem Znak i bibliotekami organizuje zbiórkę książek do wspólnego czytania. Zachęcamy rodziców do przyniesienia książek do biblioteki, w szczególności książek dziecięcych. Jeśli Twoje dziecko wyrosło, podziel się książką z innymi dziećmi. Kinder odbierze je, uzupełni o nowe książki i przekaże małym bibliotekom, w których ich brakuje. Pamiętajcie ! Oddajemy tylko niezniszczone i kompletne książki, w stanie takim w którym sami lubimy wypożyczać. Każde dziecko za wsparcie akcji otrzyma zakładkę zaprojektowaną przez Ambasadorów oraz dyplom od Kinder. Zachęcamy do udziału.

Szczegóły na http://www.kinder.pl
Akcja trwa do 30 listopada 2020 roku.
czytaj dalej na temat: Kinder Podziel się książką

Nowości książkowe

Utworzono dnia 19.10.2020

Zapraszamy czytelników do wypożyczenia najnowszych pozycji, które pojawiły się na półkach w naszej bibliotece. Każdy z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie. 

Nowe książki zakupione z dotacji MKiDN

Utworzono dnia 19.10.2020

Zapraszamy Drogich czytelników do naszej biblioteki , po dostępne już nowości książkowe, zakupione z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ślubowanie kl. IIB

Utworzono dnia 07.10.2020

W dniu 2 października 2020 roku Przyjaciółmi Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej im.Zofii Nałkowskiej stali się uczniowie kl. IIB. Wszyscy wychowankowie zostali zapoznani z regulaminem korzystania z Biblioteki. Uczniom została odczytana ,,Skarga Książek''-Jana Huszczy oraz zagadki ze świata bajek i biblioteki. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawczynią złożyli ślubowanie, uczniowie otrzymali kartę czytelnika. Na koniec każdy czytelnik mógł wypożyczyć sobie książkę, która miała zachęcić do przeniesienia się w świat przygód i wyobraźni.

czytaj dalej na temat: Ślubowanie kl. IIB

Ślubowanie kl. IIA

Utworzono dnia 07.10.2020

W dniu 1 października odbyło się Pasowanie na Czytelnika dzieci kl. IIA. Podczas pasowania uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią uroczyście złożyli ślubowanie. Uczeń otrzymał kartę i Tytuł Czytelnika. Na koniec każdy młody czytelnik mógł sobie wypożyczyć książkę, która mamy nadzieję, zachęci do dalszego odkrywania świata pełnego przygód i rozwijającego wyobraźnię.

czytaj dalej na temat: Ślubowanie kl. IIA

Ślubowanie kl. IIC

Utworzono dnia 07.10.2020

W Środę 30 września kl. IIC, wraz z panią wychowawczynią złożyła przyrzeczenie:

My uczniowie drugiej klasy, Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy kochać książki, Krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek i rad książek, Będziemy słuchać z uwagą,

Obowiązki czytelnika, Traktować z wielką powagą!.

Po złożeniu przyrzeczenia każdy z uczniów otrzymał kartę i Tytuł Czytelnika,

a następnie mogł wypożyczyć książkę.

 

czytaj dalej na temat: Ślubowanie kl. IIC

Nowości książkowe

Utworzono dnia 21.09.2020

Zapraszamy czytelników po nowe książki, które czekają już na półkach w naszej bibliotece. Z całą pewnością każdy znajdzie dla siebie jakiś smakowity kąsek. Czekamy na Was.

czytaj dalej na temat: Nowości książkowe

Zakup nowości z dotacji MKiDN

Utworzono dnia 21.09.2020

Drodzy czytelnicy, miło nam poinformować, że w naszej bibliotece pojawiły się pierwsze książki zakupione z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapraszamy do naszej placówki.

NARODOWE CZYTANIE - "BALLADYNA"

Utworzono dnia 07.09.2020

Dnia 4 września 2020 roku w naszej bibliotece odbyło się Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego. "Balladyna" została napisana po upadku Powstania Listopadowego, w atmosferze klęski, prawdopodobnie w grudniu 1834 roku. Tematem utworu jest walka o władzę ukazana na przykładzie postaci despotycznego władcy Popiela IV oraz okrutnej Balladyny. Poprzez wydarzenia rozgrywające się w czasach legendarnych autor chce ukazać obraz dziejów XIX-wiecznej Polski. Równocześnie poprzez wprowdzenie elementów fantastycznych i baśniowych ukazane zostaly niepisane, odwieczne prawa moralne, wedug ktorych dobro zawsze zwycięża nad złem, a zło zostaje ukarane. Poniżej fotki ze spotkania.

czytaj dalej na temat: NARODOWE CZYTANIE - "BALLADYNA"

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Październik 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 49

W poprzednim tygodniu: 58

W tym miesiącu: 187

W poprzednim miesiącu: 231

Wszystkich: 17285