Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI:

FERIE - WALENTYNKI

Utworzono dnia 10.02.2022

Dnia 9 lutego odbyły się ostatnie zajęcia feryjne w bibliotece, dzień ten upłynął pod hasłem WALENTYNKI. Dzieci robiły walentynkowe misie ze słodką niespodzianką oraz walentynkowe laurki. Wszyscy w swoje prace włożyli dużo serca i miłości.

czytaj dalej na temat: FERIE - WALENTYNKI

FERIE - TEATRZYK KAMISHIBAI

Utworzono dnia 08.02.2022

We wtorek, 8 lutego dzieci w bibliotece poznały nową formę książki, jaką jest "papierowy teatr", czyli japoński teatrzyk KAMISHIBAI. Uczestnicy wysłuchali dwóch bajek o emocjach - "Kopciuszek" i "O borsuku, który na cały świat się obraził". Później dzieci stworzyły swoje bajkowe opowieści w formie rysunków i przedstawiły nam je w okienku teatrzyku.

czytaj dalej na temat: FERIE - TEATRZYK KAMISHIBAI

FERIE - ZIMOWE DRZEWKA Z FOLII ALUMINIOWEJ

Utworzono dnia 08.02.2022

 

W poniedziałek, 7 lutego na zajęciach feryjnych w bibliotece dzieci robiły zimowe drzewka z folii aluminiowej na czarnym tle oraz brały udział w zabawach z chustą animacyjną.

czytaj dalej na temat: FERIE - ZIMOWE DRZEWKA Z FOLII ALUMINIOWEJ

FERIE - GRY, PUZZLE, KLOCKI

Utworzono dnia 04.02.2022

W piątek 4 lutego w bibliotece odbyły się pierwsze zajęcia feryjne. Tematem były gry, puzzle oraz klocki.

czytaj dalej na temat: FERIE - GRY, PUZZLE, KLOCKI

ŻABKI I BEZPIECZEŃSTWO

Utworzono dnia 26.01.2022

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzenie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. W ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, dzieci z grupy przedszkolnej ŻABKI w dniu 24 stycznia odwiedziły naszą placówkę. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się o zasadach zapisywania się do biblioteki oraz korzystania z naszych zbiorów, zobaczyły jak wygląda karta biblioteczna i zobowiązanie, dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece. Kolejnym etapem spotkania była pogadanka na temat biezpieczeństwa, ponieważ na dzieci czyha wiele niebezpieczeństw i jak należy się wtedy zachować. W czasie spotkania wykorzystaliśmy książkę Dagmar Geisler - "Ale ja cię nie znam: jak odmawiać". Po wykonaniu pięknych rysunków na poruszane tematy ŻABKI opanowały kącik dla najmłodszych i pieczołowicie przeglądały nasze zbiory. Wizyta zakończyła się solenną obietnicą przedszkolaków o szybkim powrocie w nasze mury.

czytaj dalej na temat: ŻABKI I BEZPIECZEŃSTWO

MRÓWECZKI I ZDROWE ODŻYWIANIE

Utworzono dnia 19.01.2022

12 stycznia bibliotekę odwiedziły dziieci z grupy przedszkolnej "MRÓWECZKI". Tematem zajęć było Zdrowe odżywianie. Dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego odżywiania i chętnie odpowiadały na pytania dotyczące zdrowej żywności, jak się okazało przedszkolaki posiadały dużą wiedzę z tej dziedziny. W trakcie spotkania "Mróweczki" pokolorowały rysunki, na których znajdowało się zdrowe jedzenie i wysłuchały bajki o niejadku. Podczas zajęć wykorzystaliśmy książki: Dbam o zdrowie - higiena, aktywność, odżywianie oraz Dago i Lo - Niejadek.

Dobre nawyki żywieniowe należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat, aby zawsze świadomie wybierały to co jedzą, a z całą pewnością zaprocentuje to w przyszłości.

czytaj dalej na temat: MRÓWECZKI I ZDROWE ODŻYWIANIE

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - 30 FINAŁ

Utworzono dnia 18.01.2022

 

W BIBLIOTECE stoi już puszka WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, czekamy na ludzi o wielkich, szlachetnych SERCACH aby pomogli nam ją napełnić. Drodzy CZYTELNICY liczymy na WAS. To jest już 30 FINAŁ.

czytaj dalej na temat: WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - 30 FINAŁ

NOWOŚCI ZAKUPIONE Z DOTACJI MINISTERIALNEJ

Utworzono dnia 18.01.2022

W ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0" Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek Interwencji 1.1 Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa, Miejskai Gminna Biblioteka Publiczna im. Z. Nałkowskiej w Karlinie w roku 2021 uzyskała kwotę 4750 zł, za którą zakupiła 171 książek.

czytaj dalej na temat: NOWOŚCI ZAKUPIONE Z DOTACJI MINISTERIALNEJ

AUDIOBOOKI NA MIKOŁAJKI

Utworzono dnia 06.12.2021

A tu taka NIESPODZIANKA!!!

Do BIBLIOTEKI zawitał MIKOŁAJ i  zostawił mnóstwo audiobooków, które są wspaniałą alternatywą dla książki drukowanej w przedświątecznej gorączce i nie tylko.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY, każdy znajdzie coś dla siebie.

czytaj dalej na temat: AUDIOBOOKI NA MIKOŁAJKI

NOWOŚCI KSIĄŻKOWE

Utworzono dnia 29.11.2021

 

"Książki są jak okręty myśli żeglujące po oceanach czasu, troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia na pokolenie."[Francis Bacon]

Serdecznie zapraszamy do BIBLIOTEKI  po nowe książki, które już czekają na półkach na swoich CZYTELNIKÓW.

 

czytaj dalej na temat: NOWOŚCI KSIĄŻKOWE

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Czerwiec 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 83

W tym miesiącu: 316

W poprzednim miesiącu: 386

Wszystkich: 19677