Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI:

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ELĄ DOWNAROWICZ

Utworzono dnia 18.05.2023

 Dnia 9 maja 2023 roku w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z kołobrzeżanką - Elą Downarowicz, autorką: "ELI", "ALEKSANDRY" i "MONIKI". Podczas spotkania padło wiele pytań, m.in.: Kiedy Panie Ela zaczęła przygodę z pisaniem?, Skąd czerpie pomysły na swoje książki?, Co skłoniło ją do napisania pierwszej książki?, Czy pisanie książek jest sposobem na życie?, jak i wiele innych pytań, na które uzyskaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. W trakcie spotkania okazało się, że oprócz pisania Pani Ela ma również inne pasje, jakimi są: taniec, śpiew, pisanie scenariuszy do musicali oraz ich reżyserowanie, a także balet, karate czy jazda na rowerze. Jednym słowem CZŁOWIEK - ORKIESTRA. Pomimo wielu zawirowań w życiu, wzlotów i upadków kobieta nie poddająca się, pełna optymizmu, pokory i ciepła.  

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE AUTORSKIE Z ELĄ DOWNAROWICZ

NOWOŚCI KSIĄŻKOWE

Utworzono dnia 18.05.2023

W tym wyjątkowym Tygodniu dla Bibliotekarzy i Bibliotek mamy też coś dla naszych Czytelników. Na bibliotecznych półkach pojawiło się trochę nowośći wydawnczych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do naszej Biblioteki.

czytaj dalej na temat: NOWOŚCI KSIĄŻKOWE

BIBLIOTEKA ROKU 2022 - WYRÓŻNIENIE

Utworzono dnia 18.05.2023

Karlińska Biblioteka im. Zofii Nałkowskiej z wyróżnieniem !

Miło nam poinformować, że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Karlinie została wyróżniona w konkursie „Biblioteka roku” za najlepszą bibliotekę publiczną województwa zachodniopomorskiego w 2022 roku.

Organizatorem plebiscytu jest Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie.

Tytuł „Biblioteki roku” przyznany został za promocję czytelnictwa wśród mieszkańców województwa we wszystkich grupach wiekowych, stosowanie nowoczesnych technik informatycznych w pracy biblioteki, aktywność zawodową bibliotekarzy i kształcenie ustawiczne, bogatą i atrakcyjną ofertę zbiorów, dbałość o estetykę biblioteki i jej otoczenia oraz współpracę z innymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi na rzecz środowiska lokalnego.

 

czytaj dalej na temat: BIBLIOTEKA ROKU 2022 - WYRÓŻNIENIE

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2023

Utworzono dnia 18.05.2023

XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK POD HASŁEM:

MOJA, TWOJA, NASZA - BIBLIOTEKA!

czytaj dalej na temat: TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2023

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2023

Utworzono dnia 18.05.2023

BAJKOWA WYPRAWA-O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE-BIEDRONECZKI

Utworzono dnia 17.05.2023
W dniu 28 kwietnia 2023 roku w BAJKOWĄ WYPRAWĘ z "Rybakiem i złotą rybką" wyruszyły najmłodsze przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Karlinie z grupy BIEDRONECZKI. Po wysłuchaniu bajki "O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE" dzieci pokolorowały rysunki nawiązujące do przeczytanej bajki, a następnie przeszły do "kącika dla malucha," gdzie przeglądały śliczne, kolorowe książeczki z ulubionymi bohaterami bajek. Dla dzieci z grupy BIEDRONECZKI była to już kolejna wizyta w Bibliotece.
 Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały pamiątkowy Dyplom.
czytaj dalej na temat: BAJKOWA WYPRAWA-O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE-BIEDRONECZKI

BAJKOWA WYPRAWA-O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE-MOTYLKI

Utworzono dnia 17.05.2023
W dniu 27 kwietnia 2023 roku w BAJKOWĄ WYPRAWĘ z "Rybakiem i złotą rybką" wyruszyły najmłodsze przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Karlinie z grupy MOTYLKI. Po wysłuchaniu bajki "O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE" dzieci pokolorowały rysunki nawiązujące do przeczytanej bajki, a następnie przeszły do "kącika dla malucha," gdzie przeglądały śliczne, kolorowe książeczki z ulubionymi bohaterami bajek. Dla dzieci z grupy MOTYLKI była to pierwsza wizyta w Bibliotece.
 Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały pamiątkowy Dyplom.
czytaj dalej na temat: BAJKOWA WYPRAWA-O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE-MOTYLKI

BAJKOWA WYPRAWA-O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE-ŻABKI

Utworzono dnia 17.05.2023

 

W dniu 25 kwietnia 2023 roku w BAJKOWĄ WYPRAWĘ z "Rybakiem i złotą rybką" wyruszyły najmłodsze przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Karlinie z grupy "ŻABKI". Po wysłuchaniu bajki "O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE" dzieci pokolorowały rysunki nawiązujące do przeczytanej bajki, a następnie przeszły do "kącika dla malucha," gdzie przeglądały śliczne, kolorowe książeczki z ulubionymi bohaterami bajek. Dla dzieci z grupy ŻABKI była to pierwsza wizyta w Bibliotece.
 Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały pamiątkowy Dyplom.
czytaj dalej na temat: BAJKOWA WYPRAWA-O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE-ŻABKI

DZIEŃ ZIEMI - KLASA IIC

Utworzono dnia 17.05.2023
 Dnia 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi, w tym roku było obchodzone w Bibliotece dnia 24 kwietnia z uczniami z klasy IIC ze Szkoły Podstawowej w Karlinie.
 W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się wielu informacji na temat Ziemi, ekosystemu, segregacji śmieci oraz różnych działań aby nasza planeta jak najdłużej nam służyła. Podczas zajęć wykorzystałyśmy bajkę KAMISHIBAI pn. "NA TROPIE ŚMIECIOWEGO POTWORA", dzieci sortowały również przygotowane dla nich różne  śmieci, poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli wystawkę książek o planecie i działaniach ekologicznych oraz zobaczyły jakie fantastyczne rzeczy można zrobić ze śmieci, że zabawkami  eko też można się fantastycznie bawić, wystarczy tylko trochę kreatywności.
czytaj dalej na temat: DZIEŃ ZIEMI - KLASA IIC

PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE - ELIMINACJE DO 54 TURNIEJU

Utworzono dnia 16.05.2023

Dnia 20 kwietnia 2023r. w Bibliotece odbyły się eliminacje miejsko-gminne do 54 Turnieju Recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Po wysłuchaniu recytacji wierszy zaprezentowanych przez uczestników komisja dokonała oceny wg kryteriów regulaminowych. Decyzją komisji do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się następujące uczestniczki poszczególnych kategorii:

PTASZĘTA: Bielińska Maja, Semenowicz Laura

PTASZKI: Siwko Lena,Szczepanik Gabriela

PTAKI: Ćmoch Magdalena, Gigoło Emilia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Turnieju, a laureatkom życzymy powodzenia na dalszysz etapach.

Miło nam przekazać kolejną dobrą wiadomość, nasza  laureatka MAJA BIELIŃSKA przeszła kolejne eliminacje w Białogardzie i będzie nas reprezentować w Koszalinie.

czytaj dalej na temat: PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE - ELIMINACJE DO 54 TURNIEJU

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 49

W poprzednim tygodniu: 67

W tym miesiącu: 18

W poprzednim miesiącu: 316

Wszystkich: 24327