Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI:

ŻONKILE

Utworzono dnia 16.05.2023

PAMIĘTAMY!!!

80 lat temu, 19 kwietnia 1943r.,wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Akcja ŻONKILE przywraca pamięć o tych wydarzeniach. W tym roku dedykowana jest cywilom - ok. 50 tysiącom kobiet, mężczyzn i dzieci przebywających w kryjówkach na strychach domów i podziemnych bunkrach w trakcie walk, a także w gruzach getta po upadku powstania. Przez wiele tygodni pozostawali oni nieuchwytni dla niemieckich żołnierzy. Ich cywilny opór był tak samo ważny, jak opór tych, którzy walczyli z bronią w ręku.

czytaj dalej na temat: ŻONKILE

BAJKOWA WYPRAWA - KRÓLEWNA ŚNIEŻKA - PUCHATKI

Utworzono dnia 30.03.2023

Dnia 28 marca 2023 roku na "BAJKOWĄ WYPRAWĘ" do świata "KRÓLEWNY ŚNIEŻKI" do Biblioteki przybyły PUCHATKI  z Przedszkola Miejskiego w Karlinie. Po uważnym wysłuchaniu bajki, dzieci pięknie odpowiadały na pytania, odgadywały zagadki obrazkowe oraz malowały postać głównej bohaterki. Po owocnych dyskusjach na temat przeczytanej bajki przedszkolaki udały się do "kącika dla maluchów" gdzie z radością i zachwytem oglądały książki z ich ulubionymi bohaterami. Wszyscy byli bardzo zaineresowani książkami, więc mamy nadzieję, że rośnie nam nowe pokolenie Czytelników.

czytaj dalej na temat: BAJKOWA WYPRAWA - KRÓLEWNA ŚNIEŻKA - PUCHATKI

PRZEDSZKOLAKI Z NOREW I "WIELKANOCNY ZAJĄCZEK" - KAMISHIBAI

Utworzono dnia 24.03.2023

Dnia 24 marca 2023 roku w bibliotece odbyło się spotkanie wiosenno - wielkanocne z przedszkolakami z NOREW w Karlinie oraz ich opiekunami. Nasi goście wysłuchali bajki z teatrzyku KAMISHIBAI pn."WIELKANOCNY ZAJĄCZEK", a następnie kolorowali wielkie pisanki. Po wykonaniu prac plastycznych dzieci  z wielką ochotą zwiedzały biblioteczne zakamarki oraz przeglądały piękne, kolorowe książki z ulubionymi bohaterami.

czytaj dalej na temat: PRZEDSZKOLAKI Z NOREW I "WIELKANOCNY ZAJĄCZEK" - KAMISHIBAI

BAJKOWA WYPRAWA - KRÓLEWNA ŚNIEŻKA - KŁAPOUSZKI

Utworzono dnia 23.03.2023

Dnia 23 marca 2023 roku w ramach projektu BAJKOWA WYPRAWA grupa przedszkolna KŁAPOUSZKI wwruszyła w bajkową podróż z KRÓLEWNĄ ŚNIEŻKĄ. Po wysłuchaniu bajki dzieci bardzo chętnie brały udział w dyskusji o bajce i jej bohaterach, wybierały obrazki pasujące i niepasujące do niej oraz kolorowały postać Królewny Śnieżki. Dużym zainteresowaniem cieszył się "kącik dla malucha", w którym przedszkolaki oglądały różne, kolorowe książeczki z ich ulubionymi bohaterami bajek. Spotkanie zakończyło się zrobieniem grupowego zdjęcia i wręczeniem pamiątkowego dyplomu oraz upominków.

czytaj dalej na temat: BAJKOWA WYPRAWA - KRÓLEWNA ŚNIEŻKA - KŁAPOUSZKI

BIEDRONKI Z PIERWSZĄ WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 10.03.2023

Dnia 10 marca 2023 roku do Biblioteki z pierwszą wizytą zawitały malutkie BIEDRONKI z Przedszkola Miejskiego w Karlinie. W trakcie spotkania wykorzystaliśmy teatrzyk KAMISHIBAI i bajkę "Misiowe sposoby na nocne strachy". Treść jej pomogła dzieciom oswoić się z tematem ciemności oraz zrozumieć powiedzenie: "strach ma wielkie oczy". Podczas wizyty dzieci wykonały piękne, kolorowe ilustracje z bohaterami poznanej bajki. Bardzo dużym powodzeniem cieszył się kącik z książkami dla maluszków, gdzie przedszkolaki oglądały książki z ukochanymi bohaterami bajek. Wszyscy solennie obiecali powrót do naszej placówki na spotkania z bohaterami innych bajek. 

czytaj dalej na temat: BIEDRONKI Z PIERWSZĄ WIZYTĄ W BIBLIOTECE

NOWE KSIĄŻKI W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

Utworzono dnia 03.03.2023

 

Informujemy, że księgozbiór naszej Biblioteki powiększył się o 16 książek dla dzieci w języku ukraińskim. Książki te zostały nam przekazane przez Białogardzką Bibliotekę Publiczną. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do naszej placówki.

czytaj dalej na temat: NOWE KSIĄŻKI W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

FERIE - KSIĄŻKA OBRAZKOWA

Utworzono dnia 02.03.2023

Czwartek 23 lutego 2023 roku był ostatnim dniem zajęć w bibliotece. W tym dniu dzieci wysłuchały bajki z teatrzyku KAMISHIBAI - "Noc w bibliotece", a następnie na jej podstawie stworzyły swoje bajki- książeczki obrazkowe z bohaterami różnych, znanych sobie bajek. Dzieci wykazały się bardzo dużą wyobraźnią i kreatywnością, każda książeczka była inna i niepowtarzalna. Wszystkie prace były przepiękne, kolorowe i bajkowe.

czytaj dalej na temat: FERIE - KSIĄŻKA OBRAZKOWA

FERIE - KOSZYCZKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Utworzono dnia 02.03.2023

 

W środę 22 lutego 2023 roku aby zaprosić do nas wiosnę dzieci robiły wiosenne koszyczki z kolorowego papieru i bibuły. Każdy starał się aby jego koszyczek był najpiękniejszy i wkładał w swoją pracę dużo serca, wysiłku i umiejętności. Gotowe wiosenne koszyczki przyprawialy wszystkich o zawrót głowy, były piękne, kolorowe i niepowtarzalne,  małe dzieła sztuki.

czytaj dalej na temat: FERIE - KOSZYCZKOWY ZAWRÓT GŁOWY

FERIE - Z GÓRKI NA PAZURKI - SANKI DUŻEGO FORMATU

Utworzono dnia 02.03.2023

 

We wtorek 21 lutego 2023 roku dzieci na zajęciach feryjnych w bibliotece projektowały, wykonywały i ozdabiały sanki dużego formatu. Choć zima prawie już odpuściła to sanki w wykonaniu naszych podopiecznych okazały się super i robiły duże wrażenie. Każdy miał inną koncepcję na ich wykonanie i ozdobienie, więc wyszły małe dzieła sztuki.

czytaj dalej na temat: FERIE - Z GÓRKI NA PAZURKI - SANKI DUŻEGO FORMATU

FERIE - GRY PLANSZOWE, PUZZLE, KLOCKI

Utworzono dnia 02.03.2023

 

Dzień 20 lutego 2023 roku był pierwszym dniem  ferii w naszej bibliotece. W tym dniu uczestnicy zajęć grali w gry planszowe, układali puzzle oraz klocki LEGO. Świetnym przerywnikiem od intensywnego myślenia były zabawy z chustą animacyjną.

czytaj dalej na temat: FERIE - GRY PLANSZOWE, PUZZLE, KLOCKI

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 49

W poprzednim tygodniu: 67

W tym miesiącu: 18

W poprzednim miesiącu: 316

Wszystkich: 24327