Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

AKTUALNOŚCI:

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - KLASY IB i IIIA

Utworzono dnia 29.11.2021

Wszystkie dzieci kochają misie, więc 26 listopada 2021r. uczniowie z klasy IB i IIIA ze Szkoły Podstawowej w Karlinie świętowali DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w  karlińskiej bibliotece. Dzieci przyniosły ulubione pluszowe maskotki, żeby świętować ten wielki dzień razem z nimi. W trakcie tak ważnej imprezy uczniowie poznali genezę powstania misiowej maskotki, wykazały się dużą znajomością misiowych bohaterów bajek i świetnie odpowiadały na pytania, zobaczyły też zdjęcia prawdziwych niedźwiedzi. Z wielką radością przeglądały książki o misiach, a później wykonały misiwe ilustracje, z których powstał pamiątkowy album. Na zakończenie spotkania każda klasa dostała DYPLOM PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA, a wszyscy uczestnicy otrzymali misiowe ciasteczko.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - KLASY IB i IIIA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - KLASA IC

Utworzono dnia 29.11.2021

Dnia 25 listopada 2021r. ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA karlińscy bibliotekarze obchodzili z klasą I C ze Szkoły Podstawowej w Karlinie. Wszyscy uczniowie przynieśli swojego pluszowego misia aby w jego towarzystwie celebrować tak ważny dzień. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały historii powstania pluszowej maskotki, świetnie znały bajki o misiach i zadawane pytania nie sprawiały im trudności. Wszyscy z wielką pieczołowitością wykonali rysunki swoich pluszowych maskotek, z których powstał pamiątkowy album. Na zakończenie świętowania pierwszaki otrzymały pamiątkowy DYPLOM PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA oraz misiowe ciasteczka. Całej imprezie towarzyszyły piosenki o misiach.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - KLASA IC

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - KLASY IA i IIA

Utworzono dnia 29.11.2021

Dnia 24 listopada 2021r. z klasą IA oraz IIA ze Szkoły Podstawowej w Karlinie obchodziliśmy w bibliotece DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W trakcie spotkania dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, odgadywały zagadki związane z misiami oraz zapoznały się z informacjami na temat prawdziwych niedźwiedzi, zobaczyły również ich zdjęcia. Podczas zabawy przy wtórze piosenek o misiach dzieci brały udział w zabawach ruchowych, takich jak pociąg po bibliotece oraz "Stary niedźwiedź mocno śpi". Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali wystawkę książek o misiach, a później malowali swoje ulubione misie. Zwieńczeniem tego wesołego spotkania był słodki poczęstunek, oczywiście w formie misia.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - KLASY IA i IIA

AKLAR - KONCERT POEZJI ŚPIEWANEJ

Utworzono dnia 26.11.2021

Dnia 23 listopada 2021r. w karlińskiej bibliotece odbył się koncert poezji śpiewanej z udziałem żywych instrumentów (gitara klasyczna, akordeon, klarnet, klawisze) w wykonaniu zespołu AKLAR. Artyści wykonali utwory Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, ballady i romanse w języku polskim i rosyjskim. Muzyka wprowadziła słuchaczy w stan melancholii i zadumy, była to niezwykła strawa duchowa dla wszystkich odbiorców.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie, a kto nie był niech żałuje.

czytaj dalej na temat: AKLAR - KONCERT POEZJI ŚPIEWANEJ

JESIENNE LIŚCIE - NIEPEŁNOSPRAWNI Z NOREW

Utworzono dnia 18.11.2021

Dnia 17 listopada 2021r. Bibliotekę odwiedzili podopieczni z Niepublicznego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego (NOREW) w Karlinie. Tematem przygotowanych zajęć były JESIENNE LIŚCIE. Uczniowie poznawali kształt, zapach oraz dźwięk, który wydają piękne, kolorowe, jesienne liście.

czytaj dalej na temat: JESIENNE LIŚCIE - NIEPEŁNOSPRAWNI Z NOREW

MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK

Utworzono dnia 29.11.2021

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Karlinie bierze udział w Kampanii społecznej "Mała książka-wielki człowiek". Zapraszamy dzieci z roczników 2015 - 2018 do naszej placówki. Każde dziecko, które się zapisze do biblioteki otrzyma pakiet powitalny oraz kartę Małego Czytelnika, a gdy zbierze 10 naklejek za wizyty zakończone wypożyczeniem książki otrzyma imienny dyplom, naklejkę SUPERCZYTELNIKA i papierową kostkę.

ORGANIZATORZY: Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do naszej placówki.

Więcej informacji: www.wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/

czytaj dalej na temat: MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK

KONCERT POEZJI ŚPIEWANEJ - ZESPÓŁ AKLAR

Utworzono dnia 17.11.2021

Wszystkich miłośników poezji śpiewanej zapraszamy do Biblioteki na koncert zespołu AKLAR.

czytaj dalej na temat: KONCERT POEZJI ŚPIEWANEJ - ZESPÓŁ AKLAR

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK - DYPLOMY

Utworzono dnia 10.11.2021

 

 

A oto nasze małe, wytrwałe czytelniczki, którre biorą udział w kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek", które sumiennie zbierały naklejki na kartę MAŁEGO CZYTELNIKA i otrzymały upragniony DYPLOM, NAKLEJKĘ SUPERCZYTELNIKA oraz KOSTKĘ DO GRY.

Są to:

- LAURA SEMENOWICZ,

- AMELKA PEPLIŃSKA,

- MARYSIA ZAJĄC

GRATULUJEMY WYTRWAŁOŚCI !!!

Więcej informacji: www.wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/

czytaj dalej na temat: MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK - DYPLOMY

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - KLASA II A

Utworzono dnia 10.11.2021

Dnia 9 listopada 2021r. klasa II A ze Szkoły Podstawowej w Karlinie wraz z Panią Dominiką świętowała w Bibliotece MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Wszyscy przebrani za swoich ulubionych bohaterów bajek pięknie się przedstawili i zaczęla się super zabawa. Były bajkowe zagadki, kalambury, rysowanie bajkowych postaci i oczywiście tańce. Na zakończenie tego fantastycznego spotkania dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom, naklejki oraz własnoręcznie wykonany album ze swoimi podobiznami w bajkowych strojach.

czytaj dalej na temat: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - KLASA II A

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - PRZEDSZKOLAKI Z NOREW

Utworzono dnia 10.11.2021

 

Z okazji święta Postaci z Bajek dnia 8 listopada 2021r. Bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego (NOREW) w Karlinie. Dzieci oraz panie pięknie się prezentowały w przebraniach, oczywiście byli to bohaterowie ulubionych bajek. W tym dniu wszyscy się świetnie bawili. W czasie wizyty dzieci wysłuchały bajki o Dinozaurach, którą były zachwycone, układały również puzzle z postaciami z bajek. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały dyplom upamiętniający ich wizytę w tak ważnym dla dzieci dniu.

czytaj dalej na temat: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - PRZEDSZKOLAKI Z NOREW

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Czerwiec 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 83

W tym miesiącu: 316

W poprzednim miesiącu: 386

Wszystkich: 19677